Tysiące akcesoriów i części zamiennych do Twojego sprzętu AGD

sklep@agd-czesci.com.pl  tel: 12 307 33 77
Jak prawidłowo podłączyć pralkę?
Jak prawidłowo podłączyć pralkę?

Montaż pralki to wbrew pozorom nie jest trudne zadanie. Poradzi sobie z tym każdy, jeśli tylko ma odpowiednie narzędzia i odrobinę cierpliwości. Jednak zanim podejmiesz się tego zadania, sprawdź, o czym musisz pamiętać?

Co jest potrzebne do montażu pralki?

Do podłączenia pralki warto najpierw odpowiednio się przygotować. Jeśli będziesz mieć wszystko pod ręką, montaż będzie łatwy i przyjemny. Przydadzą się:

  • zestaw kluczy nasadowych lub regulowany klucz francuski – do dokręcenia zaworu wody,
  • poziomica – do ustawienia pralki równo na podłodze,
  • zestaw kluczy imbusowych – do odkręcenia śrub zabezpieczających bęben w pralce.

Sprawdź także średnice rury odpływowej i węża dołączonego do pralki. Jeśli odpływ jest zbyt szeroki, będziesz potrzebować również gumowej przelotki, która pomoże zredukować jego średnicę. Dzięki temu wąż będzie dobrze podtrzymany, a przykre zapachy zostaną zatrzymane w rurze. 

Od czego zacząć montaż pralki?

Masz wszystkie potrzebne narzędzia i akcesoria, więc chcesz rozpocząć montaż? Najpierw odpowiednio przygotuj miejsce, gdzie ma stanąć pralka. Posprzątaj je i usuń przedmioty, które mogłyby utrudniać odpływ lub równe ustawienie urządzenia. Upewnij się również, że niedaleko znajduje się gniazdko z uziemieniem, do którego dosięgnie kabel. 

Jak zamontować pralkę w prawidłowy sposób?

Kiedy wszystko jest przygotowane, możesz rozpocząć instalowanie pralki w wybranym miejscu. Oto, co należy zrobić, aby pralka była gotowa do użytku.

  • Przeczytaj instrukcję –to cenne źródło informacji i wskazówek np. na temat jak podłączyć pralkę do odpływu.
  • Odkręć śruby zabezpieczające bęben w trakcie transportu – do tego będziesz potrzebować klucza imbusowego. Usuń wszystkie te elementy, aby użytkowanie pralki było bezpieczne. Jeśli do zestawu dołączono zaślepki, włóż je w miejsce odkręconych śrub. Pamiętaj, aby nie wyrzucać zabezpieczeń, a schować je na wypadek, gdyby trzeba było przewieźć urządzenie.
  • Podłącz pralkę do wody – zacznij od zakręcenia głównego zaworu i spuszczenia wody z rur, np. przez odkręcenie kranu. Następnie sięgnij po gumowy wąż z gwintowaną końcówką i przykręć go do zaworu za pomocą klucza nasadowego lub francuskiego. Jednak jeśli gwint jest plastikowy, zrób to ręcznie, aby go nie uszkodzić. Potem odkręć wodę i sprawdź, czy nic nie cieknie. 
  • Podłącz wąż odpływowy – do tego służy wąż prążkowany poprzecznie zakończony gumowym zwężeniem. Wprowadź go do odpływu i zabezpiecz metalową obręczą, aby nie wypadał. Jeśli nie sięga do rury, możesz włożyć go do wanny, toalety lub umywalki. Pamiętaj tylko o specjalnym uchwycie, który zapobiegnie jego poruszaniu się.
  • Ustaw pralkę równo na podłodze – połóż na pralce poziomicę i sprawdź, czy jest równo ustawiona. Jeśli nie, wyreguluj nóżki. Urządzenie nie może się chwiać, aby mogło prawidłowo pracować bez poruszania się po łazience.
  • Podłącz kabel do sieci elektrycznej.

Kiedy wszystko jest gotowe, włącz urządzenie i sprawdź, czy prawidłowo pobiera oraz oddaje wodę. Jeśli coś jest nie tak, niezwłocznie wyłącz pralkę i skontaktuj się ze specjalistą. 

Podłączanie pralki jest prostsze niż myślisz! Postępuj według powyższych wskazówek, a z pewnością wszystko przebiegnie szybko i bez stresu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium