Tysiące akcesoriów i części zamiennych do Twojego sprzętu AGD

sklep@agd-czesci.com.pl  tel: 12 307 33 77
Dlaczego zmywarka nabiera wodę?
Dlaczego zmywarka nabiera wodę?

4 przyczyny, dlaczego zmywarka ciągle pobiera wodę

Uszkodzony hydrostat

Częstym problemem ciągłego pobierania wody w zmywarce jest awaria hydrostatu. W końcu jego głównym zadaniem jest regulacja ciśnienia przepływu wody, która znajduje się w komorze. Uszkodzenie tej części może spowodować dwa problemy. Jednym z nich jest nabranie takiej ilości wody, że zacznie się ona wylewać na zewnątrz. Drugim częstym problemem jest nieustanne nabieranie wody i chwilę później wypuszczanie jej, co na pewno odczujesz, gdy przyjdzie rachunek za wodę.

Awaria elektrozaworu

Gdy uszkodzony zostanie elektrozawór, także może dojść do przelania zmywarki i wylania się wody na zewnątrz. Urządzenie wtedy nie będzie w stanie odciąć dopływu wody, kiedy już zostanie zapełniona komora. 

Dlatego w takiej sytuacji należy, jak najszybciej zamknąć dopływ wody i wymienić elektrozawór.

Co ciekawe czasem dochodzi także do tego, że elektrozawór zostaje zapchany i przez to zmywarka pobiera wodę, ale nie startuje. Jeśli w tym tkwi problem, to wystarczy przeczyścić elektrozawór, aby urządzenie ponownie zaczęło działać bez zarzutu. Do mycia wykorzystaj ocet i sodę oczyszczoną.

Problem z modelem sterowania

Kolejnym częstym problemem, który sprawia, że zmywarka pobiera wodę, ale nie startuje, jest awaria układu elektronicznego. Najczęściej do takiej sytuacji dochodzi w wyniku zwarcia instalacji, ale też istnieje możliwość, że zakupiona urządzenie ma wadę fabryczną.

Wymiana modelu sterowania nie należy do łatwych czynności. Dlatego zdecydowanie bezpieczniej będzie, jeśli zlecisz to zadanie specjaliście.

Wada pompy odpływowej

Zazwyczaj fachowcy podkreślają, że dopiero na samym końcu należy sprawdzać stan pompy odpływowej, czyli gdy już wszystkie inne możliwości zostały wyczerpane. Dlaczego? Otóż kiedy dojdzie do jej awarii, to konieczne będzie zakupienie nowej części, gdyż nie ma możliwości, aby ją naprawić.

Jak widzisz, kiedy Twoja zmywarka ciągle pobiera wodę, może być to związane bezpośrednio z wieloma różnymi problemami. Musisz zatem bacznie obserwować jej działanie, aby określić, która część wymaga wymiany. Nie oznacza to, że jest to niemożliwe. Wręcz przeciwnie, coraz więcej osób decyduje się na samodzielną naprawę zmywarki i w naprawdę wielu przypadkach pozwala to zaoszczędzić sporo pieniędzy. Choć oczywiście przy poważniejszych usterkach czy braku pewności, co jest źródłem problemu, lepiej zaczerpnąć przynajmniej porady złotej rączki.

Do czego prowadzi to, że zmywarka cały czas pobiera wodę?

Włączają zmywarkę, trzeba mieć ją w zasięgu wzroku lub przynajmniej zwracać uwagę na odbiegające od normy dźwięki, które wydaje. W przeciwnym razie może dojść do sytuacji, że zmywarka będzie pobierała wodę aż do zapełnienia komory. Z kolei, gdy do tego dojdzie, nastąpi stopniowe wylewanie się wody na zewnątrz. W konsekwencji może doprowadzić to do zalania mieszkania, Twojego lub też sąsiadów mieszkających piętro niżej, w tym do zniszczenia podłogi, a nawet mebli. Dlatego tak ważna jest czujność i szybkie działanie, np. wymiana części lub skorzystanie z pomocy fachowca. Dzięki temu na pewno zniknie problem związany z tym, że zmywarka cały czas pobiera wodę, ale nie myje.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium