Tysiące akcesoriów i części zamiennych do Twojego sprzętu AGD

sklep@agd-czesci.com.pl  tel: 12 307 33 77
Lodówka się nie domyka. Co zrobić?
Lodówka się nie domyka. Co zrobić?

Lodówka jest jednym z ważniejszych kuchennych sprzętów AGD. Istotne jest więc, aby prawidłowo funkcjonowała. Czasami jednak zdarzają się sytuację, kiedy lodówka się psuje. Częstym kłopotem jest moment, gdy lodówka się nie domyka. Co wtedy zrobić i dlaczego lodówka się nie domyka? Przeczytaj propozycje rozwiązań, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy i zobacz jak sobie poradzić z tym problemem! 

Dlaczego lodówka się nie domyka? 

Masz problem z niedomykającą się lodówką i zastanawiasz się jak go rozwiązać? Co zrobić, by usunąć usterkę? Kluczem do rozwiązania awarii jest znalezienie źródła jej powstania. Przedstawiamy kilka propozycji, dlaczego lodówka się nie domyka? 

1. Wystające produkty 

Zanim zaczniesz poszukiwać mechanicznych błędów umożliwiających niedomykanie się lodówki, sprawdź, czy wszystkie produkty, które znajdują się w środku, są odpowiednio ułożone. Bardzo często wystające produkty blokują drzwi i to one są powodem, dlaczego lodówka się nie domyka. W takiej sytuacji wystarczy poprawić ułożenie przedmiotów, tak aby nie blokowały drzwi lodówki. 

2. Nadmiernie odkładający się lód 

Jedną z przyczyn, które powodują, że drzwi lodówki się nie domykają, jest lód. Teoretycznie znikome ilości lodu w lodówce nie są powodem do zmartwień, zwłaszcza w lodówkach, które nie są wyposażone w system No Frost. Natomiast jeśli nadmiar lodu jest zbyt duży, może to skutkować poważnymi awariami sprzętu. Co należy zrobić, żeby pozbyć się kłopotu? Wystarczy rozmrozić lodówkę i usunąć rozmrożoną wodę. 

3. Popsuta uszczelka magnetyczna drzwi 

Uszkodzona uszczelka magnetyczna drzwi to częsty problem, ponieważ im więcej razy otwieramy lodówkę, tym szybciej uszczelka się zużywa. Problem z uszczelką może być odpowiedzią na pytanie dlaczego nasza lodówka się nie domyka. Usunięcie tej awarii nie jest skomplikowane, jednak najpierw należy sprawdzić, czy to właśnie uszczelka jest powodem niedomykania się drzwi lodówki. Jak to zrobić? Wystarczy przyłożyć kartkę papieru do uszczelki i zamknąć drzwi. Jeśli papier wypadnie lub bez problemu będziemy mogli nim poruszać przy zamkniętych drzwiach, oznacza to, że należy kupić nową uszczelkę, zdemontować drzwi lodówki i wymienić starą uszczelkę na nową. 

4. Błędne wypoziomowanie sprzętu

Popularną przyczyną niedomykania się drzwi lodówki jest nieprawidłowe wypoziomowanie urządzenia. Do sprawdzenia i zlikwidowania tego problemu będzie Ci potrzebna poziomica. Należy ustawić lodówkę tak, by była delikatnie odchylona do tyłu i wyregulować nóżki. Pamiętaj, że lodówka nie powinna mieć idealnego poziomu. Jeśli będzie lekko odchylona w tył, ułatwi Ci to użytkowanie oraz poprawi funkcjonowanie sprzętu.

5. Obluzowane zawiasy w drzwiach

Najczęstszą odpowiedzią na pytanie dlaczego lodówka się nie domyka są uszkodzone zawiasy drzwi. Zawiasy utrzymują nie tylko cały ciężar drzwiczek, ale również produktów na nich się znajdujących. Dlatego czasami zdarza się, że zawiasy się wyginają lub nawet zrywają. Jak upewnić się, że to właśnie zawiasy odpowiadają za niedomykanie się drzwi lodówki? Należy sprawdzić, czy każdy element zawiasów właściwie przylega do mocowania. Jeśli zauważymy, że zawiasy są poluzowane, trzeba je dokręcić. Zaś jeśli uszkodzenie będzie poważniejsze, należy wymienić zawiasy na nowe. 

Co zrobić, gdy lodówka się nie domyka? Podsumowanie

Jak widać, nie zawsze trzeba kontaktować się z serwisem, kiedy lodówka się nie domyka. Zmagasz się z inną awarią? Zerknij do naszego artykułu o tym, co zrobić, gdy w lodówce zbiera się woda.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium